بحث در مورد آزمون مرحله اول سی و هشتمین دوره المپیاد ریاضی

در این تالار گفت‌وگو قصد داریم به هم‌راه دانش‌آموزان، علاقه‌مندان به ریاضیات، علاقه‌مندان به المپیاد ریاضی و المپیادی‌های قدیمی در مورد آزمون امسال بحث کنیم.

با وارد شدن به صفحه بحث مربوط به هر سؤال شما هم می‌توانید در مورد آن سؤال بحث کنید. خوب است که افرادی که راه‌حل جالب یا ابتکاری در مورد سؤالی دارند آن را مطرح کنند تا هم با راه حل‌های مختلف آشنا بشویم و هم بتوانیم از این طریق آرشیوی از راه‌حل‌های سؤال‌های آزمون مرحله اول امسال تهیه کنیم. حتی اگر راه‌حل شما منجر به پاسخ نادرست شده است و نمی‌دانید اشکال آن چیست، راه‌حل اشتباه خود را بنویسید تا با کمک دیگران مشکل آن مشخص شود.

پیش‌نهاد: بحث را به موضوعاتی مثل حدس زدن کف نمره قبولی نبرید؛ چنین بحث‌هایی تقریباً هیچ فایده‌ای ندارد و حیف است به جای یک گفت‌وگوی علمی وقت خود را صرف آن کنیم.

بیایید در مورد برنامه‌های آینده بحث کنیم:

  • مسیر وب‌گاه از اکنون تا آزمون مرحله دوم: شما از وب‌گاه المپیاد ریاضی انتظار دارید که از حالا تا مرحله دوم چه برنامه‌هایی را پیش بگیرد. می‌توانید اگر ایده‌ای سودمند دارید، آن را با جزئیات توضیح دهید. البته توان ما هم محدود است.
  • اگر در آزمون پذیرفته نشوید، چه می‌کنید؟ آیا فکر می‌کنید تلاش‌هایتان کاملاً بی‌فایده بوده است؟
  • سال دهمی‌ها! اگر امکان شرکت در آزمون به شکل آزمایشی را بیابید چه خواهید کرد؟ همان‌طور که می‌دانید قرار است امسال نیز مانند سال گذشته ۶۰۰ دانش‌آموز سال دهمی و سال یازدهمی به مرحله دوم راه پیدا کنند و ۹۰۰ دانش‌آموز سال دهمی، بتوانند به شکل آزمایشی در آزمون شرکت کنند.

بیایید در مورد سؤال‌ها بحث کنیم:

جواب و راه‌حل خود را با دیگران در میان بگذارید تا دیگران آن را نقد کنند و اگر درست بود از شما یاد بگیرند. اگر می‌توانید سؤال را تعمیم دهید و یا حدسی در این مورد دارید آن را هم بنویسید.

حتماً نظرات دیگران را بخوانید و تا جای ممکن از درج نظر تکراری پرهیز کنید.

شما هم موضوعی را برای بحث پیش‌نهاد کنید:

  • موضوعی برای بحث پیش‌نهاد بدهید: ممکن است که در این ایام موضوع جدیدی برای بحث به موضوعات فوق اضافه شود. شما هم اگر موضوعی برای بحث سراغ دارید که به نوعی به این تالار گفت‌وگو مربوط است آن سؤال را مطرح کنید تا پس از تأیید آن را به عنوان یک موضوع بحث جدید عنوان کنیم.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید