تلاش برای برگزاری ششمین المپیاد ریاضی هم‌زمان

اگر همه چیز طبق روال عادی بود تا الان باید دوره تابستانی المپیاد ریاضی شروع می‌شد ولی متأسفانه به دلیل مشکلاتی که باش‌گاه دانش‌پژوهان جوان با آن درگیر است هیچ‌کدام از المپیادها دوره خود را شروع نکرده‌اند و حتی نتایج نیز اعلام نشده است.
به هر حال امیدوارم تا چند هفته آینده نتایج المپیاد ریاضی اعلام و دوره تابستانی شروع شود.
در پنج سال گذشته کمیته علمی المپیاد ریاضی موفق شد المپیاد ریاضی هم‌زمان را برگزار کند و در اکثر موارد این آزمون بخشی از آزمون‌های دوره تابستانی محسوب می‌شد. با توجه به شرایط نامساعد فعلی در تلاش هستیم که امسال هم این اتفاق بیفتد و ایده‌هایی هم برای آن داریم که إن شاء الله، بعد از قطعی شدن به اطلاع شما خواهیم رساند.
اجمالاً توجه داشته باشید که زمان برگزاری المپیاد بین‌المللی ریاضی 18 و 19 تیر است. اگر در آزمون مرحله دوم شرکت کرده‌اید و احتمال می‌دهید که وارد دوره تابستانی شوید، 17 الی 19 تیر را آزاد بگذارید و آماده شرکت در المپیاد ریاضی هم‌زمان باشید.

4 دیدگاه

 1. mathsr

  سلام اقای دکتر
  بعضی از دانش اموزان شاید به دلیل پاره ای از مشکلات نتوانند در تهران ازمون بدهند . امکانش است که ازمون در دانشگاه فردوسی مشهد هم برگزار شود مانند ازمون 2 سال پیش؟

  1. omid.naghshineh نویسنده

   سلام.
   تجربه دو سال پیش واقعاً ناامیدکننده بود. حدود ده نفر آمده بودند که بعداً معلوم شد چند تایی هم می‌خواستند خانواده و مدرسه را به‌اصطلاح بپیچانند دنبال ول‌گردی بروند!
   البته جدای از آن امسال اصلاً امکان فکر کردن به چنین کاری را نداریم حتی در خواب!

دیدگاهتان را بنویسید