نتایج آزمون مرحله دوم المپیاد ریاضی سال 1397

با توجه به بخش‌نامه اعلام‌شده در سال گذشته، برای دوره تابستانی المپیاد ریاضی، بر حسب نمرات آزمون مرحله دوم، 60 نفر پذیرفته می‌شوند. البته کسانی که سال گذشته موفق به کسب مدال کشوری شده‌اند در این 60 نفر شمرده نمی‌شوند و شرط ورود به دوره تابستانی برای این عزیزان کسب دست‌کم نمره نفر شصتم در بین بقیه شرکت‌کنندگان است.
امسال با توجه به نمرات برابر در مرز قبولی و نکته ذکر شده، 69 نفر پذیرفته شدند که 8 نفر از آن‌ها سال گذشته موفق به کسب مدال کشوری المپیاد ریاضی شده‌اند.

از همه عزیزانی که طبق فایل زیر (که در ادامه یادداشت آمده) پذیرفته شده‌اند تقاضا می‌کنم برای ثبت‌نام صبح روز شنبه 27 مرداد در دانش‌کده صنایع دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر هم‌راه با کارت ملی حاضر شوند. طبیعتاً دوستان شهرستانی بعد از ثبت‌نام و مراسم شروع دوره در خواب‌گاه اسکان داده خواهند شد.

تذکر به دانش‌آموزان و اولیای محترم: اگر برای رسیدن به تهران در صبح شنبه دچار دردسر و مشکل می‌شوید و یا هزینه نامتعارفی به شما تحمیل می‌شود، خیلی دچار نگرانی نشوید. قبولی شما با دیر رسیدن از بین نمی‌رود و ما اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما خواهیم گذاشت. پس اگر نیم روز یا یک روز هم دیر برسید، فقط کمی زحمت ما بیش‌تر می‌شود که فدای سر شما! ولی اگر سر وقت برسید ممنون‌تان خواهیم بود.

لازم به ذکر است که دانش‌کده صنایع دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر در ضلع جنوبی دانش‌گاه و خارج از آن قرار دارد و راه رسیدن به آن از خیابان انقلاب، خیابان سعید است؛ خیابان سعید چند صد متر شرق‌تر از چهارراه ولی‌عصر (عج)، در ضلع شمالی خیابان انقلاب قرار دارد.
نتایج مرحله دوم
إن شاء الله نتایج شنبه ۲۷ مرداد مستقیماً از طرف باش‌گاه نیز اعلام خواهد شد و به‌علاوه امکان درخواست بازبینی هم مانند هر سال از طریق سامانه مربوطه برقرار خواهد شد.

21 دیدگاه

     1. Alirezarahmani21152@gmail.com

      ازمایشی یعنی اینکه لا اقل از نمره هامون باخبر بشیم
      تا بتونیم برای بعد اماده بشیم ولی شما حتی برگه ها رو صحیح نکردید!!!!!!!
      چرا این همه سال این طرح اجرا نشده بود همین که شما اومدید اجرا شد؟

     2. omid.naghshineh نویسنده

      اگر برگه‌ها تصحیح هم نشود با توجه به این‌که شما دقیقا فضای آزمون را تجربه کرده‌اید و راه‌حل‌های مختلف منتشر شده است، این آزمون تجربه شما را بالا خواهد برد.
      البته ما تلاش می‌کنیم برگه‌ها را تصحیح و نمره‌ها را اعلام کنیم ولی با توجه به مشکلات نمی‌توانم قولی بدهم.
      سال‌های قبل آزمون آزمایشی برای سال اول دبیرستانی‌ها وجود داشته و چیز جدیدی نیست. برگه‌ها هم تصحیح نمی‌شده.
      البته من هم تازه نیامده‌ام!

 1. ARZHANG

  سلام دکتر نقشینه
  من می خواستم درخواستی از شما داشته باشم ،گاهی اوقات در زندگی پیش می آید که قانونا برای چیزی دلیلی نداریم ولی از لحاظ انسانی درست است که آن کار را انجام دهیم ، بنده امسال سر آزمون مرحله 1 مشکلاتی برایم پیش آمده بود و نتوانستم تعداد سوالی را که باید حل کنم (چون از استرس آن مشکل بسیار زیاد بود) و آزمایشی شدم.ولی در مرحله دو خیلی خوب سوالات رو حل کردم و درخواست من این است :
  دوره تابستانی امسال که هیچ ، ولی از شما خواهش دارم برای کسانی که در المپیاد آزمایشی خوب عمل کردند ، و نمره کسب شده توسط آنها به اندازه بعضی از آن 60 نفر قبول شده هست رو ، هرچند نفر که شما صلاح میدانید اجازه بدهید بدون آزمون مرحله دوم سال بعد وارد دوره شوند، میدانم خواسته ی زیادی است و میدانم که احتمال قبول کردن آن کم است ولی اگر این کار را کنید من که هرگز نخواهم توانست کار شما را جبران کنم ولی از خداوند بزرگ خواهم خواست که اجر کار انسان بزرگی مثل شما را بدهد.
  ممنون

  1. omid.naghshineh نویسنده

   سلام.
   نتیجه آزمایشی کردن یکی این است که توان تصحیح دقیق صرف ۶۰۰ برگه شود. از طرفی این ۹۰۰ نفر آزمایشی همه دهمی هستند، و یازدهمی‌ها وارد این قسمت نمی‌شوند.
   البته اگر شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم با اطمینان برگه‌های آزمایشی را با دقتی نسبتا خوب تصحیح کنیم، شاید بتوان برای آینده کارهایی کرد. مثلا حذف آزمون مرحله اول سال بعد، اگر دانش‌آموز تعدادی سوال را حد کرده باشد. حذف آزمون مرحله دوم در صورت کسب نمره قبولی هم ایده بدی نیست ولی باید به جنبه‌های مختلف آن فکر شود.
   موضوع را در کمیته مطرح خواهم کرد.

 2. Negin

  ببخشید الان امروز شنبه است و طبق گفته شما باید کارنامه ها وارد سایت میشده ولی با وجود ۲ ماه تاخیر در اعلام نتایج و سردرگمی دانش اموزان پایه دوازدهم هنوز یک کارنامه وارد سایت نشده واقعا اگر خود شما جای ما بودید دوست داشتید که اینقدر تاخیر در کارتون پیش بیاد و همش منتظر باشد مگه هدف از گرفتن ۶۰۰ قبولی اصلی در مرحله ۱ این نبود که تصحیح اوراق سریع تر انجام بشه والا ای کاش مثله هر سال ۱۵۰۰ تا میگرفتین ولی زودتر نتیجه میدادید

  1. omid.naghshineh نویسنده

   سلام.
   کارنامه‌ها یک‌شنبه بارگذاری شد. دلیل تاخیر چیز دیگری است و بخشی از آن برای همه المپیادهای تشریحی رخ داد. اگر تعداد برگه‌ها ۱۵۰۰ تا بود تاخیر بیش‌تر می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید