پیش‌ثبت‌نام برای ششمین المپیاد ریاضی هم‌زمان

در پنج سال گذشته کمیته المپیاد ریاضی برنامه‌ای را با عنوان «المپیاد ریاضی هم‌زمان» برگزار کرده است:
به‌طور معمول، هر سال صرفاً شش نفر از دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد بین‌المللی ریاضی شرکت می‌کنند ولی واقعیت این است که تعداد افرادی که توانایی کسب مدال بین‌المللی را دارند چندین برابر این عدد است و شش سال پیش، اگر کسی عضو تیم ملی المپیاد ریاضی نمی‌شد فرصت ارزیابی و اثبات استعداد ریاضی خود را در این سطح نمی‌یافت. برگزاری المپیاد ریاضی هم‌زمان، که همان مسابقه با همان نمره‌دهی و تصحیح است، دامنه حضور در این مسابقه معتبر ریاضی را از شش نفر به «هر که علاقه‌مند است برای هر چند بار و در هر مقطع تحصیلی» توسعه داد. در این برنامه شرکت‌کنندگان چند ساعتی را در قرنطینه هستند تا طی دو روز در نسخه شبیه‌سازی‌شده المپیاد بین‌المللی شرکت کنند و جای‌گاه خود را در بین حدود 600 دانش‌آموز از 100 کشور دنیا بسنجند.
برخی اهداف المپیاد ریاضی هم‌زمان از این قرار است:
فراهم کردن امکان حضور همه علاقه‌مندان به حل مسایل ریاضی، از بین دانش‌آموزان، دانش‌جویان، دبیران و…، در معتبرترین مسابقه بین‌المللی حل مسأله ریاضی
ارزیابی شرکت‌کنندگان از توانایی حل مسأله با استانداردهای بین‌المللی
ارتباط بین دوست‌داران ریاضیات در حاشیه برگزاری المپیاد ریاضی هم‌زمان
آشنا کردن علاقه‌مندان ریاضی با اهمیت پرداختن به ریاضی برای پیش‌رفت کشور در حاشیه برگزاری المپیاد ریاضی هم‌زمان
امکان شناسایی وسیع استعدادهای ریاضی دانش‌آموزی و دانش‌جویی برای جذب در رشته ریاضی و حمایت از آن‌ها (در صورت توجه تهادهای مربوطه)
آمادگی بیش‌تر تیم ملی سال (شرکت‌کنندگان دوره تابستانی در المپیاد ریاضی هم‌زمان شرکت می‌کنند.)
امسال ما در وضعیتی مبهم قرار داشتیم؛ تا چند هفته پیش قصد داشتیم ششمین المپیاد ریاضی هم‌زمان را برای دانش‌پژوهان دوره تابستانی برگزار کنیم ولی به دلیل مشکلات پیش‌آمده هنوز نتایج مشخص نشده است.
اگر مایل به شرکت در این برنامه هستید از طریق این لینک پیش‌ثبت‌نام کنید.
خصوصاً اگر در آزمون مرحله دوم امسال شرکت کرده‌اید و با توجه به راه‌حل‌های منتشر شده تصور می‌کنید 3 سؤال را به طور کامل حل کرده‌اید، ثبت‌نام کنید.
کمیته تلاش دارد با استفاده از اطلاعات امسال و سال گذشته فهرستی چند صد نفره را برای آزمون دعوت کند به این امید که همه یا تقریباً هم کسانی که به دوره تابستانی راه پیدا می‌کنند را در بر بگیرد.

5 دیدگاه

  1. omid.naghshineh نویسنده

   سلام.
   اگر هم جزء ازمون‌های دوره شود به‌شکلی خواهد بود که تقریبا حقی ضایع نشود و حتی برای کسی که در امتحان شرکت نکرده یا امتحان‌ش بد شده، فکر کرده‌ایم.
   این‌که آزمون کاملا بی‌اثر باشد، اثرات آموزشی آن را تقریبا از بین می‌برسد. هر دو طرف را باید در تصمیم‌گیری در نظر گرفت.
   توضیحاتی را در فرم پیش‌ثبت‌نام اضافه کردم.

دیدگاهتان را بنویسید